Ramiączko na wolności?

5-07-2013Moda, Porady

Klasyczne reguły elegancji mówią, że bielizna nie powinna wyglądać na światło dzienne. Sytuacje nieformalne dopuszczają nieco więcej swobody, za to a oficjalne – nie dopuszczają jej w tej dziedzinie wcale. Od pewnego czasu jednak przewija się w modzie trend w bieliźnianej emancypacji. Biustonosze prześwitują spod odważnych kreacji nie tylko na wybiegach – swoimi stanikami „chwalą się” też celebrytki. Tym doradza zwykle sztab stylistów, uważanych za największych ekspertów od mody. Stanik głównym akcentem stylizacji? Czy to możliwe?

 

 

Mała czarna i czerwone Tango

 

Zobaczcie, co proponuje Annabell Tollman – amerykańska stylistka. W poniższym filmiku dobrała modelce biustonosz Tango firmy Panache w kolorze czerwonym (w myBra.pl można ów klasyczny model kupić w spokojnej bieli i beżu oraz w wersji Luxe – w kolorze turkusowym).

 

 

Jak widzimy, ramiączka i górna krawędź biustonosza kokieteryjnie wyglądają spod czarnej sukienki marki Dolce&Gabbana.

 

Dla nas, przyznamy, jest to pomysł nieco kontrowersyjny. Wiele osób uznałoby taką stylizację wręcz za mało gustowną. Czy nie sądzicie, że tę małą czarną lepiej ożywiłby jakiś inny dodatek?

 

 

Przypadkowy błysk

 

Czy więc musimy skazywać kolorową bieliznę na wygnanie, trzymając ją zakrytą? Czy to wielki grzech, jeśli z dekoltu wychynie ładne ramiączko?

 

Cóż, na pewno nic się nie stanie, jeśli ramiączko wyrwie się na wolność całkowicie przypadkowo i na chwilę. To może przecież zdarzyć się zawsze, zwłaszcza gdy dekolt nie tylko głęboki, ale i – szeroki. O taki mały, niezamierzony akcent nikt nie będzie miał do nas pretensji.

 

A możemy przecież spowodować, by przypadkowy błysk ramiączka, zamiast osłabić, wzmocnił nasze estetyczne oddziaływanie. W tym celu ramiączko powinno być, oczywiście, ładne i dobrej jakości. A kolor? Może być identyczny z kolorem stroju, albo – odważniej – kontrastowy.

green-red

Biustonosz Rosetti marki Masquerade

 

 

Czerwony stanik do szmaragdowozielonej sukienki? Czemu nie. Jeśli do tego inny czerwony akcent znajdzie się, na przykład, w biżuterii – będziemy się cieszyć z obmyślonego przez nas zestawu, nawet gdy ramiączko pozostanie w ukryciu przez cały dzień.

 

Zachęcamy do zabawy w kontrasty. Intensywnie kolorowa bielizna jest szalenie modna, a jej barwy zgodne są z obowiązującymi w danym sezonie trendami, stworzenie kompozycji nie powinno być więc trudne 🙂

 

Oto kolejny przykład:

 

red-blue

Biustonosz Melissa marki Cleo

 

Co Wy na to? Czy lubicie kolorową bieliznę? Czy obawiacie się „ramiączek na wolności”? 🙂

 

A może podzielicie się z nami Waszymi pomysłami na stylizacje z wykorzystaniem  kolorowych biustonoszy? 🙂

 

 

komenatrzy


Znajdź nas na MyBra na Facebook

© 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone | myBra.pl